Uwolnij uporczywe myśli

Piątek 21 sierpnia 2020, godz. 10:00 - 11:30

Męczą cię uporczywe myśli?

Wbrew pozorom żyjemy w czasach bezpiecznych. Być może najbardziej bezpiecznych w historii. Jeśli czytasz tę ulotkę, to masz co jeść, masz świetne ubranie, dach nad głową, masz dostęp do opieki medycznej wyposażonej w kosmiczne technologie, nie grozi ci fizyczna agresja. Rzeczywistość jest bezpieczna.

A jednak wydaje się, że żyjemy w czasach bardzo niebezpiecznych. Covid-19, zagrożenia terrorystyczne, kryzysy finansowe, gwałtowne zmiany klimatu, niepewność, zmienność i presja rynku pracy, kraj rozdarty wewnętrznym konfliktem i obawy do czego jeszcze może się posunąć przeciwna Ci opcja. Są to zagrożenia potencjalne, istniejące głównie - jeśli nie wyłącznie - w myślach. Wydawałoby się, że są one mniej istotne od zagrożeń fizycznych, a jednak mają nad nami ogromną władzę i dysponują niszczącą siłą. To one kształtują świat i nasze samopoczucie.

Gdy zdrowy dystans do myśli spadanie poniżej pewnego poziomu, inicjowana jest lawinowa reakcja uporczywych myśli. Jedna przerażająca myśl powoduje kolejną. Każda zjada naszą energię, a ich przytłaczająca masa wydaje się nie do zniesienia. Uporczywe myśli mogą zniszczyć najprzyjemniej zapowiadający się dzień, mają wpływ na nasze zdrowie fizyczne, relacje, pracę i ogólnie jakość życia.

Dla mnie uporczywe myśli były wielkim wyzwaniem. Dziś chodzę z "lekką głową". Zapraszam na warsztaty "Uwolnij się od uporczywych myśli", podczas których podzielę się skuteczną i prostą metodą.

Zakres webinaru i rezultaty

Podczas warsztatów otrzymasz niezbędną porcję wiedzy teoretycznej oraz ćwiczeń praktycznych, które pozwolą Ci na samodzielne uwalnianie się od uporczywych myśli.

  • Poznasz zasady działania naszych zmysłów oraz widzenia świata i wynikające z nich możliwości poprawy Twojej sytuacji
  • Poznasz mechanizm wzmacniania zdarzeń mentalnych. To dzięki niemu szkolimy nasz mózg, by generował uporczywe myśli.
  • Poznasz i zrobisz pierwsze kroki metody przecinania napięć, która zapewni Ci trwałą ulgę.
  • Dowiesz się, dlaczego życie z mniejszą ilością myśli spowoduje lepsze funkcjonowanie - szczególnie w relacjach z innymi ludźmi
  • Poznasz nowy tryb nawigacji swoim życiem - nieoparty o myśli.
  • Zyskasz cenne narzędzie, niezależne od treści myśli. Naprawisz mechanikę działania umysłu "poniżej" myśli.
  • Otrzymasz konkretny plan działań - mapę lekkiej głowy
1. Czy to szkolenie jest dla mnie?
Podczas szkolenia poznasz przyczynę powstawania uporczywych myśli oraz natrętnych uczuć czy odczuć w ciele. Nauczysz się metody przecinania napięć, która przynosi ulgę w momencie pojawienia się niechcianego i męczącego wrażenia czy myśli. Stosując tę metodę, sukcesywnie napięcia będą stawały się lżejsze, aż przestaną przeszkadzać. Nie znam osoby, która nie miałaby "specjalnej osoby" czy "specjalnego zdarzenia", które powoduje silną awersję i potrafi w mgnieniu oka zniszczyć dobre samopoczucie. Wszyscy mamy swoje "demony", które utrudniają nam życie. Jeśli czujesz ciężar życia i chcesz podróżować lżejszym, to gorąco polecam Ci to szkolenie.
2. Moja sytuacja jest skomplikowana i wyjątkowa. Skąd pewność, że Twoje szkolenie będzie pomocne?
Metoda przecinania napięć jest niezależna od narracji. Nie ma znaczenia, czy problem dotyczy Twojego związku, pracy, sytuacji materialnej czy zdrowotnej. Metoda działa "poniżej". Każda niechciana sytuacja powoduje napięcie, które bez problemu wyczuwasz w ciele. Spinasz się, gdy szef na Ciebie krzyczy, gdy partner zachowuje się niezgodnie z Twoimi oczekiwaniami, gdy obawiasz się o sytuację finansową, gdy myślisz o potencjalnym kryzysie ekonomicznym. W trakcie szkolenia nie zwracamy uwagi na przyczynę napięcia, a więc na narrację, która to napięcie objaśnia. Poznasz sposób na przecięcie każdego napięcia - niezależnie od przyczyny jego powstania.
3. Jakie są wymagania wstępne do udziału w szkoleniu?
Jedynymi wymaganiami są otwarta głowa oraz determinacja do zmiany. Przedstawiana metoda nie jest oparta o wiarę. Jeśli ją zastosujesz, to szybko zobaczysz efekty.
4. Czy to są jakieś czary-mary?
Gdy się przyjrzymy dokładnie, to mechanizm tworzenia naszego "piekła" jest prosty i logiczny, jednak większość z nas nie zna tego mechanizmu i skrupulatnie, z uporem maniaka, codziennie dokładamy kolejne cegiełki do piekła. Logiczną konsekwencją jest więc zrozumienie jak sprawy się mają i zaprzestanie destrukcyjnych zachowań oraz rozpoczęcie rozplątywania naszych nagromadzonych szaleństw. Nie ma tu magii, a jedynie uczciwe obserwowanie tego co jest, a nie co nam się wydaje. Mimo, że metoda przecinania napięć wywodzi się ze wschodu, zachodnia nauka o układzie nerwowym z każdym rokiem bardziej i głębiej potwierdza słuszność tez uczonej przeze mnie metody.
5. Czy metoda przecinania napięć jest sprawdzona i skuteczna?
Jak się dowiesz podczas szkolenia, metoda leży u podstaw wielu innych metod terapeutycznych. Nawet takie metody jak kojąca rozmowa z przyjaciółką, spowiedź czy klasyczna terapia mają u podstaw technikę przecinania napięć. Na szkoleniu sięgniemy do sedna problemu i do sedna rozwiązania. Metoda ta jest stosowana od tysiącleci na wschodzie i w wielu tradycjach duchowych uchodzi za szczytową technologię umysłu. Wbrew pozorom my ludzie zachodu dorośliśmy do stosowania tej właśnie szczytowej technologii.
6. Uczysz teorii, czy sam sprawdziłeś efekty tej metody?
Przez ostatnie piętnaście lat większość mojego czasu przeznaczałem na szukanie rozwiązań na to, by podróżować lżejszym. Spróbowałem niezliczonych metod takich jak post, deprywacja sensoryczna, rośliny zmieniające świadomość, oddychanie holotropowe i inne techniki oddechowe, różne rodzaje medytacji i pracy z energią, świadome śnienie oraz wiele innych. Uważam, że metoda przecinania napięć, którą poznasz podczas szkolenia jest ponad wszystkimi innymi, które poznałem. Od czasu, gdy codziennie stosuję tę metodę, jakość mojego życia się radykalnie poprawiła. Podróżuję lżejszym, a przez trudności przechodzę znacznie płynniej i z mniejszymi siniakami.
7. Jaki jest efekt stosowania zaleceń, które przedstawiasz podczas szkolenia?
Efektem jest stan funkcjonowania określany w psychologii jako przepływ (ang. flow). Płyniemy przez życie, a nie odbijamy się niczym piłeczka bilardowa od bandy do bandy. Pojawia się naturalna radość nie spowodowana zewnętrznymi okolicznościami, poczucie sensu oraz kompletności - w poszczególnych chwilach niczego nie brakuje. Czynności stają się coraz bardziej bezwysiłkowe - tak, jakyśmy działali bez działania (Wu Wei). Zwiększa się energia życiowa, która objawia się poprzez kreatywność. Pojawia się zrozumienie wobec innych. Zanikają tendencje do podziałów i szukania różnic, a w ich miejsce przychodzi holotropowość - dążenie do scalania i łączenia. Nasza osobowość staje się autoteliczna - cieszy nas samo wykonywanie czynności niezależnie od ich rezultatu. Chyba jednak w odpowiedzi na pytanie 4 myliłem się. To są czary-mary! :)
SPRAWDZONA METODA
Uczę metody stosowanej z dużym sukcesem na wschodzie od wielu wieków.
PRZYSTĘPNA FORMA
Wiedza przekazywana w prosty i przejrzysty sposób.
DUŻA SKUTECZNOŚĆ
Stosując zdobytą wiedzę szybko poczujesz różnicę. Będziesz podróżować lżejszym.

Promocja

Wykupując bilet do końca tygodnia (tj. do 16.08.2020 włącznie) zapłacisz 40 zł mniej!
Ze względu na interaktywny charakter ilość osób uczestniczących w webinarze jest ograniczona.

Webinar jest organizowany za pośrednictwem platformy Zoom. Po zakupie biletu otrzymasz maila z linkiem do telekonferencji. Jeśli chcesz korzystać z interakcji podczas webinaru to sprawdź, czy Twój mikrofon i kamera (opcjonalnie) działają poprawnie.

W razie problemów czy pytań pisz na igor.bokun@gmail.com.

Zapraszam również na naszą stronę ClearMindPL na Facebook'u.

Polecam ciekawe wpisy na blogu ClearMind oraz w sekcji Materiały.

Do zobaczenia / usłyszenia w piątek 21.08.2020!

Kup bilety: