Naszą specjalnością jest dobrostan mentalny (wellbeing) pracownika.

Szkolenia

Gotowe, sprawdzone formuły:

Uwolnij uporczywe myśli
Carfulness

Inne, dedykowane szkolenia opracowane we współpracy z klientem.

Artykuły

Artykuły dotyczące dobrostanu mentalnego pracownika.

Inspirujące wykłady

Dla firm, które chcą dostarczyć kierownictwu oraz pracownikom porcję użytecznej, sprawdzonej, ale wychodzącej poza wąskie ramy wiedzy przygotowaliśmy zestaw wykładów. Są one dostępne w formie interaktywnej on-line lub u klienta.
 • "Fizjologia piekła i nieba - relacja pomiędzy stanem mentalnym a funkcjonowaniem organizmu"
 • "Wyćwicz nieaktywność - nerw błędny jako wskaźnik poprawnego robienia nicnierobienia"
 • "Po prostu medytacja - proste wprowadzenie do medytacji dla zapracowanych"
 • "Co mówią nasze sny" - śnienie jako mechanizm rozładowania napięć emocjonalnych w oparciu o teorię Joe Griffina"
 • "Human Givens - podstawowe potrzeby oraz zasoby ludzkie i ich wpływ na dobrostan mentalny pracownika"
 • "Pięć emocji źródłem pięciu mądrości - psychologia buddyjska pięciu rodzin buddów w zastosowaniu w dynamicznym świecie"
 • "Wuwei i przepływ - dobrostan mentalny drogą do mistrzostwa w swoim fachu"
 • "Odmienna rzeczywistość - wiedza o mechanizmach działania rzeczywistości podstawą dobrostanu mentalnego"
 • "Harmonijne zachowanie jako efekt uboczny, a nie cel treningu umysłu"
 • "Dziecięca radość i kreatywność - dlaczego nieliczny potrafią kultywować te wartości do późnej starości"
 • "Perspektywa pierwszej i trzeciej osoby - co się stanie, gdy przedkładamy to co widać nad to, co mówią inni."
 • "Siłownia i sparing - uzupełniające się tryby treningu mentalnego"

Autorskie projekty specjalne

Mieszkając w środku lasu opracowaliśmy - czy bardziej podpatrzyliśmy w przyrodzie - kilka bardzo mocnych technik, które po odpowiednim sformatowaniu mogą w dużym stopniu pomagać pracownikom.

Jesteśmy otwarci na współpracę w tym zakresie z odważnymi i wizjonerskimi firmami, które naprawdę widzą potrzebę dbania o dobrostan mentalny pracownika. W metodach tych tkwi duży potencjał.

Wymienione metody działają najmocniej gdy jesteśmy w nich w pełni zatopieni. Nawet jednak, gdy nie jesteśmy w stanie pozbyć się trybu fantazjowania i ciągłego uciekania z tu i teraz do przeszłości i przyszłości, metody te mają sens. Pozwalają one wrócić do teraźniejszości.

Owcoterapia. Prowadzimy małe gospodarstwo, którego częścią jest hodowla owiec. Podczas karmienia owiec zimą zauważyliśmy bardzo terapeutyczny, w 100% powtarzalny efekt. Obserwowanie owiec podczas karmienia przez ok. 45 minut powoduje radykalne uspokojenie oraz pozbycie napięć i emocji przyniesionych po całym stresującym dniu. Sprawdziliśmy, że niezależnie jak przemęczonym czy roztrzęsionym wejdzie się do owczarni, wyjdzie się zawsze jak nowo narodzonym. Przede wszystkim terapeutyczny jest dźwięk, ale wydaje się, że emocje owiec udzielają się również w sposób bezpośredni. Gdy poda się im siano owce są nerwowe. W pewnym sensie ich zachowanie i energia przypomina naszą energię po szalonym dniu pracy. To powoduje dobre zestrojenie na starcie. Stopniowo jednak każda owca znajduje swoje stanowisko i głośno gryzie siano. Po pewnym czasie energia się stabilizuje. Każda owca ma swoje miejsce i spokojnie dojada. Następnie odchodzą od paśnika i zaczynają przeżuwanie. Ta faza ma jeszcze spokojniejszą energię, szczególnie, że często owce robią to z zamkniętymi oczami. Odnosi się wrażenie, że czas się wtedy zatrzymuje.

Towarzyszenie owcom podczas karmienia powoduje, że na początku stroimy się z nimi roztrzęsioną i niespójną energią, a następnie stopniowo energia jest coraz bardziej spokojna i zharmonizowana.

Terapeutyczny ogród warzywny. Uprawa warzyw ma bardzo silny efekt terapeutyczny - gdy nauczymy się ją robić z pełną obecnością i rozluźnieniem. W przeciwnym wypadku będzie to kolejny stresujący projekt. Mamy w tym zakresie konkretne propozycje dla firm, które w ramach realizacji polityki CSR mogą stworzyć społeczny ogród warzywny nastawiony na poprawę dobrostanu mentalnego.

Mental / digital detox w odludnym miejscu. Mieszkając na końcu świata wiemy, jak lecznicze jest czasem oderwanie się od miejskiej gonitwy. Wiemy, jak świetnie mijał czas kwarantanny w otoczeniu przyrody. Tutaj wszystko działało normalnie, bez zakłóceń. Słońce, wiatr, deszcz, rośliny i zwierzęta nie mówiły nic o nowej rzeczywistości. Wszystko było po staremu - pełne życia i zaufania.

Nie mamy jeszcze własnej, pełnej bazy noclegowej, by takie zajęcia prowadzić u nas, ale możemy wdrożyć gotowy program detoksu we współpracy z klientem.

Sound of silence - czas bez słów, medytacja ciszy W Tybecie medytacja ciszy jest znaną i powszechną metodą. Jest to bardzo prosta metoda, którą możemy zastosować w każdych warunkach. Po prostu przez jakiś czas nie gadamy. Ciekawą odmianą jest taka medytacja z bliską osobą. Jesteśmy cały dzień ze swoim partnerem i partnerką, wykonujemy zwykłe czynności, ale nie gadamy. W efekcie zwykłe życie staje się magiczne.