O ClearMind.pl

To jest strona o tym, jak podróżować lżejszym. Jak mieć lżejszą głowę. Jak przez trudności, które spotykają każdego, przechodzić płynniej, z mniejszymi siniakami.

Żyjemy w czasach dobrobytu i względnego spokoju w naszej części świata. Większość z nas ma co jeść, gdzie spać. Większości z nas nie zagraża niebezpieczeństwo fizyczne. Mimo to zalewa nas fala problemów psychicznych: depresji, stanów lękowych, przemocy psychicznej, uzależnień. Opanowaliśmy bezpieczeństwo fizyczne, ale zagrożenia przeniosły się do sfery mentalnej. Dziś przerażają nas nasze myśli, obawiamy się przyszłość, odpływamy w fantazje. Prowadzimy wojny z myślącymi inaczej oraz z własnymi niechcianymi myślami.

Są wśród nas osoby niezniszczalne. Mimo wielu przeciwności losu idą do przodu z optymizmem, z radością, często jeszcze podnosząc po drodze innych. Są też tacy, których najmniejsza odchyłka od oczekiwań wyprowadza z równowagi i powoduje spory dyskomfort psychiczny. Różnica w reagowaniu na te same zdarzenia może być wrodzona, ale można tę zdolność, odporność psychiczną, równowagę, wyćwiczyć. Tak jak nasze ciało w wyniku ćwiczeń nabiera sprawności i zdrowia, tak i głowa może być lżejsza i bardziej odporna na stres i uporczywe myśli.

Już sama wiedza na temat działania naszego mózgu/umysłu i układu nerwowego może pomóc. Gdy dołożymy do tego ćwiczenia, inżynierię umysłu, jest duża szansa na powodzenie. Szansa na to, by nastał w nas nieustraszony pokój.

Zachód wyprzedził wschód jeśli chodzi o zarządzanie materią. Osiągamy w tym zakresie cuda - nasze samochody potrafią jeździć bez kierowców, a telefonem możemy płacić za zakupy. Ale to wschód ma wiedzę na temat lekkiej głowy i przejrzystego, niezniszczalnego umysłu i w tym zakresie zostawia nas w tyle niczym gromadkę przedszkolaków. Podczas pierwszej fali i fascynacji wschodem w latach sześćdziesiątych bazowaliśmy na szczątkowej wiedzy i słabej jakości tłumaczeniach. Dopiero dziś pojawiają się osoby, które wyrosły w kulturze zachodniej, poznały języki wschodnie, na przykład tybetański, dogłębnie poznały wiedzę o umyśle i przeniosły ją w nasze strony.

Być może jeszcze cenniejsza jest wiedza osób, u których dokonuje się spontaniczna przemiana spowodowana traumą, skrajnym przeciążeniem organizmu, upadkiem na dno. Byron Katie odkryła swoją metodę leczenia umysłu leżąc na podłodze w zaawansowanej depresji. Paul Hedderman był alkoholikiem, notorycznym, łamiącym prawo narkomanem, gdy zrozumiał na czym polegało jego szaleństwo. Podniósł się i wyciąga ludzi z alkoholizmu dzieląc się wiedza o umyśle. Douglas Harding wyrósł w zamkniętej sekcie chrześcijańskiej. Podczas wysokogórskiej podróży w Tybecie patrząc na zamgloną dolinę doznał olśnienia, które zapoczątkowało jego unikalną twórczość. Jackson Peterson był synem alkoholika. Widział jak ojciec atakował matkę nożem. Był wykorzystywany seksualnie i przeżył śmierć swojej córki w wyniku przedawkowania narkotyków. Wszystkie te osoby w wyniku spontanicznych i nieplanowanych zdarzeń dochodzą do spójnych wniosków, do bardzo podobnych spostrzeżeń. Zbieżnych z obserwacjami Buddy oraz Jezusa. Oznacza to, że działaniem umysłu kierują pewne uniwersalne prawa, których zwykle nie dostrzegamy, a które inżynierowie umysłu ze wschodu znali od dawna.

Od ponad 10 lat interesuję się wiedzą o umyśle. Na stronie ClearMind znajdziesz to, co uważam za najcenniejsze, by podróżować lżejszym. Skuteczne i sprawdzone. Przekazane bez otoczki religijnej czy cukierkowej duchowości. W sposób prosty, praktyczny, by zadziałało dla Ciebie.

Zapraszam również na naszą stronę ClearMindPL na FB.