Cześć! Nazywam się Igor Bokun. W latach dziewięćdziesiątych po odbyciu stażu w laboratoriach AT&T w Cambridge założyłem spółkę Wind Mobile, która tworzyła oprogramowanie dla operatorów mobilnych. Naszym flagowym produktem było „granie na czekanie”. Przeszliśmy drogę od firmy garażowej, do której razem ze wspólnikiem sami robiliśmy meble, do spółki giełdowej Ailleron zatrudniającej wówczas prawie czterysta osób.

Sukces biznesowy szedł w parze z coraz większym napięciem. Zarządzanie tak dużą organizacją nie było moją domeną, dużo lepiej się czułem na czele małych zespołów tworzących innowacje. Doszedłem do punktu przesilenia i postanowiłem całkowicie zrezygnować z dużego biznesu.

Razem z żoną Marzeną i trójką dzieci wyprowadziliśmy się w góry, na odludzie, na Magurkę w okolicach Bielska-Białej. Stworzyliśmy wspólnie małe gospodarstwo, hodujemy owce, kury, pszczoły. Z satysfakcją uprawiamy własny ogródek, który zapewnia nam sporo jedzenia. Żyjemy blisko natury obserwując jej cykle, jej zdolność tworzenia oraz zmian. Mając unikalną możliwość całkowitego oderwania się od pędzącego świata spędziłem kilka lat na zdobywaniu wiedzy na temat umysłu. Dużo praktykowałem. Nawiązałem bliski kontakt ze świetnymi nauczycielami różnych tradycji.

Był to czas, kiedy próbowałem dojść do całkowitej niezależności żywieniowej. Rozpocząłem projekt Przez rok nie kupię jedzenia” próbując wyżywić się tylko z owoców pracy w naszym mini gospodarstwie. Po skrajnym wychyleniu wahadła mojego życia w kierunku „dużego biznesu” przyszło skrajne wychylenie w kierunku odcięcia się od cywilizacji i życia „tak jak dawniej”. Okazało się jednak, że i ta skrajność nie dawała satysfakcji. Było to ciągłe płynięcie pod prąd, bo świat poszedł do przodu. Mamy XXI wiek.

Równowaga pojawiła się pomiędzy skrajnościami. Dziś z powrotem prowadzę biznes, choć na mniejsza skalę niż wcześniej i jednocześnie rozwijam nasze rodzinne gospodarstwo w górach propagując naturalne rolnictwo i niezależność żywnościową w ramach Akademii Przyziemnych Umiejętności . Prowadzę działalność konsultingową i dzielę się z firmami moimi doświadczeniami biznesowymi. Wiedza na temat umysłu i jej świetne efekty przetestowane na własnej skórze skłoniły mnie do stworzenia Akademii Lekkiej Głowy.